Kupuj tylko ubrania dobrej jakości!
Nie sięgaj po domieszki, tylko 100% jedwab, wełna, bawełna!
Nawet nie wchodź do byle jakich sklepów, tylko te jakościowe!
Podobne hasła – widujemy niemal codziennie w social-mediach, zauważyłaś? Od kiedy Instagram został podbity przez szafy kapsułowe, styl klasyczny, old money, quiet luxury i wiele innych, krócej lub dłużej, panujących trendów – często zdarza się nam odnieść wrażenie, że mamy niewystarczającej jakości ubrania. Bo niby na metce 100% bawełny, lnu, czy nawet jedwabiu – a jednak logo jakby mniej znane, pożądane, prawda?
Jakość to jakość, otoczka to otoczka.
Ubrania naprawdę dobrej jakości – możemy znaleźć w różnych sklepach. Rzadko kiedy w grę wchodzi tylko i wyłącznie jedyna słuszna marka odzieżowa. Musisz tutaj przede wszystkim pamiętać o najważniejszym:
- Czytaj metki i sprawdzaj skład.
- Wybieraj tylko te fasony, które do Ciebie pasują i które lubisz.
- Kupując ubranie, nie traktuj go „na jeden raz”, w zamian licząc na jego dłuższą żywotność.
- Nie rezygnuj z zamienników w niższej cenie, jeśli mają równie dobry skład.
Pamiętaj, że marka to żaden wyznacznik. Zwracaj uwagę na skład, wykończenie, fason. Skupiaj się na tym, co do Ciebie pasuje. Nie daj sobie wmówić, że musisz nosić dokładnie to samo, co inni.
Gdzie szukać ubrań dobrej jakości w korzystnej cenie?
- Wyprzedaże. Coś, co w nowej kolekcji kosztuje 699 zł – w czasie wyprzedaży może kosztować i 349 zł! Obserwuj, jak zmieniają się ceny i korzystaj z obniżek.
- Drugi obieg. Vinted. Lokalne grupy. Send handy. Ubrania doskonałej jakości są bardzo często w stanie idealnym, gdy kupujemy je z drugiej ręki.
- Sieciówki. Coraz większą mamy świadomość znaczenia jakości i w ten sposób bardzo często możemy spotkać basicowe propozycje ubrań ze świetnym składem, które nie odbiegają w niczym od podobnych propozycji z „droższych” sklepów.
Czym są ubrania dobrej jakości? Kiedy możemy je tak nazwać?
- Dobry skład, czyli np. len, bawełna, wiskoza, jedwab, acetat, wełna.
- Dobrze znoszą codzienne użytkowanie – nie rozciągają się, nie tracą koloru, nie mechacą się.
- Nie szkodzi im pranie, odplamianie, prasowanie, suszenie. Oczywiście, pod warunkiem trzymania się zasad z metek.
- Do wykończenia użyto dobrych nici, ściegi są staranne, guziki dobrze przyszyte.
- Dobrze leżą. I tak, jakość to nie wszystko – ubranie musi jeszcze dobrze leżeć na Tobie. Nawet najdroższe kreacje nie będą prezentować się na Tobie dobrze, jeśli nie będą dopasowane.
- Nie muszą być polskiej produkcji. Owszem, warto wspierać polskie marki. Pamiętaj jednak, że zagraniczne brandy również mają doskonałe projekty i naprawdę dobrą jakość. Metka #MadeInPoland nie jest gwarantem jakości.
PS A jeśli nadal nie masz pojęcia, jak się za to wziąć – śmiało,
umów się ze mną na wspólne zakupy online!