Lato vs ciąża – jak się ubierać?

Jesteś w ciąży. I jest lato. Jesteś w ciąży latem. Chciałabyś czuć się przede wszystkim maksymalnie komfortowo, ale i wyglądać przy tym dobrze, pozostając wierna swojemu indywidualnemu stylowi. Jak to wszystko pogodzić? 

 

Nie kupuj ubrań typowo ciążowych 

W zamian postaw na takie, które bez problemu użyjesz również po ciąży. Pamiętaj, że im więcej ubrań typowo ciążowych zdecydujesz się kupić – tym więcej ich później z Tobą zostanie, już jako te „zupełnie zbędne”. A wybierając te „nieciążowe” będziesz mogła je jeszcze wiele razy włożyć już po okresie ciąży.

Przykłady ubrań, które polecam:

 • Koszule oversize, np. bawełna muślinowa, len, cienka bawełna.
 • Spodnie z gumką, dowolny – idealny dla Ciebie – fason.
 • Luźne sukienki, np. midi na ramiączkach, w kształcie litery A, oversize.

 

Zwracaj uwagę na skład 

Tak, wiem – wciąż się to powtarza. Prawda jednak jest naprawdę taka, że nawet najładniejsze ubranie nie spełni latem swojej roli i zamiast dawać nam komfort – będzie go jeszcze zmniejszać. Czytaj metki i wybieraj te ubrania, których skład pozwoli Ci nosić je z lekkością, nawet w największe upały.

Przykłady materiałów na lato:

 • bawełna,
 • bawełna muślinowa,
 • len,
 • tencel,
 • wiskoza,
 • cupro.

 

Nie zmieniaj nagle stylu, wbrew sobie 

Nie wystarczy fakt, że jesteś w ciąży – abyś nagle zmieniała cały swój styl. Na co dzień nosisz się w stylu boho? W ciąży nadal to rób! Jesteś typową minimalistką? W ciąży nadal nią bądź. Ciąża to okres przejściowy, pewien etap. Absolutnie nie jest to powód do drastycznych zmian w swojej szafie i stylu. Zweryfikuj, co ze swojej szafy możesz nadal nosić – a co potrzebujesz dokupić, aby przetrwać to ciążowe lato bez większych kompromisów.

 

Jak ubierać się w ciąży latem? 5 przykładów prostych stylizacji! 

 1. Luźna sukienka na ramiączkach + wygodne klapki + okrycie głowy + torebka. Sukienka stanowić będzie tutaj bazę – wybierz kolor, a może i wzór. Dobierz klapki w swoim stylu, a następnie torebkę i kapelusz lub czapkę.
 2. Spodnie na gumce + koszula + klapki. Wybierz spodnie spójne ze swoim stylem: fason, kolor, print. Następnie dobierz koszulę, najlepiej oversize, dzięki czemu „wystarczy na dłużej”. Do tego ulubione klapki i już, jesteś gotowa! Taki zestaw doskonale sprawdza się również w wydaniu monochromatycznym.
 3. Szorty na gumce + koszula + klapki. Zestaw podobny do poprzedniego, z tą różnicą że z szortami. Również możesz dowolnie dobierać kolory i wzory, jak i wybrać zestaw monochromatyczny.
 4. Dopasowana sukienka z prążkowanej bawełny. Przepięknie eksponuje brzuszek, a dzięki temu że wykonana z prążkowanej bawełny – doskonale dopasowuje się do sylwetki i tak samo dobrze dopasuje się do niej już po ciąży.
 5. Kolarki i koszula oversize. Kolarki – oczywiście – z gumką w pasie. Do tego oversize’owa koszula, np. lniana lub z bawełny muślinowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *