Raz, dwa, trzy – hejterem jesteś Ty!

Nie, nie chcę dziś edukować tutaj o tym, czym jest, a czym nie jest hejt.

Ale TAK, chcę o hejcie trochę napisać. Bardzo często jest tak, że to właśnie zawoalowany hejt sprawia, że rezygnujemy z czegoś, coś zmieniany wbrew sobie, na coś się nie odważamy.

Wkładasz czerwoną sukienkę, w której wyglądasz i czujesz się wspaniale, ale Twoja siostra zaraz rzuca, że wyglądasz jak chodząca truskawka i hahaha, ale Tobie to jednak nie pasuje czerwony, ubrałabyś się “normalnie” jak inni i nie “wymyślała”.

Jak inni.

Nie musisz wyglądać jak inni.
Nie musisz słuchać innych.

Hejt nie musi brzmieć bezpośrednio i dosadnie. Hejt często pojawia się pod przykrywką takich żartów, albo “własnej opinii”. Nie tylko w życiu codziennym, również w sieci. Przecież to znamy!

Gdybym miała takie nogi – w życiu bym nie wyszła w takiej spódnicy!
Co jak co, ale w zielonym wyglądasz strasznie niekorzystnie, fuj!
Nie powinnaś nosić takich sukienek, jesteś matką, dziecko będzie się ciebie wstydzić!

Znasz?
Widujesz?
Oczywiście, że tak.

Bardzo często ludzie pozwalają sobie na dawanie nam nieproszonych “dobrych rad”, które mają nam wbić szpilkę, uderzyć w czuły punkt, poddać w wątpliwość nasze przekonania.

I teraz najważniejsze!

  • Czyjeś zdanie to… czyjeś zdanie. Nie musisz ani się do niego dostosowywać, ani nawet brać go pod uwagę. To czyjeś indywidualne zdanie. Ty masz inne. To naturalne!
  • Musisz stawiać granice. Wiem, że banał. Ale to szalenie ważne! Nie możesz pozwalać na to, aby czyjeś zdanie i przekonania – ograniczały Cię w Twoim rozwoju, działaniach, uważności na siebie.
  • Rób swoje. Słuchaj siebie. Bądź dla siebie dobra. Nie próbuj za wszelką cenę dostosować się do oczekiwań i poziomu otoczenia. Bądź sobą. W swoim stylu.
  • Inspiruj się tymi, którzy ciągną Cię w górę, ale nie powodują Twojego złego samopoczucia. Regularnie sprawdzaj, kogo obserwujesz w social-mediach i staraj się, aby były to osoby naprawdę Cię inspirujące, a nie wzbudzające poczucie bycia jakkolwiek gorszą.

 

Nie bądź też hejterem dla siebie.

Nie powtarzaj sama sobie podobnych komunikatów.

Nie poddawaj w wątpliwość swojej wartości.

Nie porównuj się z innymi.

 

Bądź sobą. Jesteś wyjątkowa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *