Twoja akceptacja i pewność siebie – w 10 krokach!

Jesteś mamą? To wspaniale! Ja też! I doskonale wiem, co to oznacza w praktyce. Mnogość ról, które musimy każdego dnia pełnić i ilość wymagań, które najczęściej same przed sobą stawiamy – bywa przytłaczająca, prawda…? Bardzo łatwo tutaj nie tylko o wymówki, ale przede wszystkim o pomijanie siebie, swojej wartości i zapominanie o tym, że mamy prawo do skupienia uwagi na sobie. 

Dlatego teraz – wybierz jeden punkt z poniższej listy i go wprowadź. Gdy poczujesz, że zadomowił się w Twojej codzienności na stałe, wybierz kolejny i wprowadź również. I tak do skutku, aż całą listę “odhaczysz”. Powodzenia! 

  • Wyrzuć te ubrania, w których czujesz się nieatrakcyjnie. Tu i teraz. Rozciągnięte, spłowiałe, zniszczone, za luźne, za ciasne. Nie musisz robić pełnego przeglądu. Wiesz, o których ubraniach piszę. Idź i się ich pozbądź. 
  • Zacznij od bielizny. Najprościej zacząć od czegoś, co na zewnątrz jest niedostrzegalne. Dlaczego? Bo Ty wiesz, że masz ją na sobie. Czujesz się wspaniale, gdy jest doskonale dopasowana, przyjemna i zwyczajnie piękna. Ale jednocześnie wiesz o tym tylko Ty, zaczynasz przestawiać sobie w głowie myślenie na “wyglądam i czuję się dobrze”. 
  • Wybierz jeden detal, o który będziesz zawsze dbać. Może manicure? Zawsze piękne paznokcie to element, który zwraca uwagę i pozwala czuć się zadbaną. A może zawsze uczesane włosy? A może zawsze balsam na ustach? A może obowiązkowo ulubione perfumy przed każdym wyjściem? Jeden detal. I zawsze go pilnuj. 
  • Rób sobie zdjęcia. Jedno dziennie. Przed codziennym wyjściem z domu – stawaj przed lustrem i rób sobie zdjęcie. Oswajaj się ze swoim widokiem. 
  • Planuj stylizacje na kolejny dzień. Po prostu wyjmuj wieczorem to, co chcesz jutro włożyć. Dzięki temu będziesz mogła ubierać się świadomie, zamiast wyciągać co popadnie. 
  • Planuj czas dla siebie. Codziennie chociaż 10 minut. Poczytaj książkę, posłuchaj muzyki, przejrzyj magazyn, wypij kawę na balkonie. Nie sprzątaj w tym czasie. Nie bierz też prysznica. Zrób coś, co lubisz. Sama. 
  • Wyjdź na randkę. Ze sobą! Ubierz się jak na najlepszą randkę życia i zabierz siebie na kawę. Po prostu. Rozkoszuj się własnym towarzystwem. 
  • Prowadź dziennik wdzięczności. Nie, nie musisz od razu zakładać zeszytu. Ustaw sobie budzik codziennie na wieczorną porę z przypomnieniem “Jestem wdzięczna za…” i zanotuj to, choćby w telefonie. 
  • Odobserwuj wszystkie profile w social-mediach, które wpędzają Cię w poczucie bycia niewystarczającą i sprawiają, że wciąż się do nich porównujesz. 
  • Wypisz 5 swoich zalet i wracaj do tej notatki jak najczęściej. 

 

 

PS Kliknij i pobierz darmowe fragmenty

najnowszego poradnika Stylowa Mama 2! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *