5 najbardziej widocznych błędów stylizacyjnych w górach

Przyjrzyjmy się dzisiaj błędom w stylizacjach, gdy wybieramy się w góry. 

Postanowiłam tym razem wybrać te najczęstsze i najbardziej widoczne błędy stylizacyjne podczas urlopu – ale tym razem w górach. W przypadku wyjazdu w góry – mamy o wiele więcej zasad, przede wszystkim bezpieczeństwa, których warto przestrzegać, aby nie skomplikować sobie urlopu.

 

Po pierwsze: buty 

Nie idziemy w góry w klapkach, sandałach, ani w żadnych podobnych! W góry zawsze wybieramy buty trekkingowe i właśnie w takich wychodzimy na jakiekolwiek wędrówki. Twoja stopa musi być stabilna w bucie, aby na nierównym gruncie bezpiecznie stąpać. W przypadku butów w góry – nie ma znaczenia Twój indywidualny styl, najważniejsze jest bezpieczeństwo. A w górskich miastach, podczas spacerów, czy wizyt w restauracjach – wybieraj już dowolne buty, śmiało!

 

Po drugie: nakrycie głowy 

Bardzo często popełniamy bardzo duży błąd, zakładając: skoro jadę w góry i nie będę leżeć na plaży – to po co mi kapelusz? A przecież w górach również świeci słońce! Musisz zaplanować również nakrycie głowy i tutaj możesz już połączyć swój indywidualny styl z bezpieczeństwem i dopasowaniem do warunków pogodowych. Preferujesz styl sportowy? Wybierz czapkę z daszkiem w ulubionym kolorze? Uwielbiasz styl romantyczny, kobiecy, z nutą elegancji? Wybierz mały słomkowy kapelusz. Jesteś chodzącym przykładem stylu boho? Wybierz kapelusz z wystrzępionym rondem i kwiecistą wstążką.

 

Po trzecie: okrycie wierzchnie 

Wychodząc w góry, częstym błędem jest opieranie się tylko i wyłącznie na aktualnej pogodzie. Absolutnie zawsze, gdy wybieramy się na górską wędrówkę – nie dość, że musimy pamiętać o czymś na wierzch, to również dodatkowo o okryciu przeciwdeszczowym. Zabierz ze sobą bluzę z kapturem w ulubionym kolorze i stylu – bo tak, dokładnie, bluza bluzie nierówna! Może być typowo sportowa, może być też oversize, albo wyjątkowo subtelna i kobieca, z pięknymi detalami.

 

Po czwarte: torebka 

Powinnam w zasadzie powiedzieć od razu: w góry nie zabieramy torebki. W góry zabieramy plecak. Na stabilnych rączkach, pakowany, wygodny i nieprzemakalny. Wędrując po górach, musisz przede wszystkim mieć wolne ręce i poruszać się swobodnie. Absolutnie więc nie nadają się do tego wszelkie torebki.

 

Po piąte: materiały 

Tak, przede wszystkim mam tutaj na myśli wszelkie ubrania poliestrowe i akrylowe. Wyobraź sobie taki przykład: wkładasz legginsy i sportowy top, wykonane z poliestru, a na wszelki wypadek na wierzch – bierzesz akrylowy puchaty sweter oversize. Najpierw się zgrzejesz w poliestrowym secie, a gdy się ochłodzi i włożysz akrylowy sweter – będzie Ci jeszcze bardziej zimno, niż w rzeczywistości.

 

Wybierając się w góry – na pierwszym miejscu stawiaj swoje bezpieczeństwo, zawsze! W przypadku górskich wędrówek – możesz pójść na pewne ustępstwa i nie musisz trzymać się ściśle swojego indywidualnego stylu i wyróżników, jeśli miałoby to mieć wpływ właśnie na Twoje bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *