Ile kosztuje osobista stylistka i dlaczego tak „drogo”?

Chętnie bym skorzystała – ale dla mnie to za drogo!

Skorzystam, gdy będzie jakaś promocja!

No nie wiem, to duży wydatek, trochę mi szkoda. 

Takie obiekcje słyszę, czytam, odbieram, każdego dnia. Z jednej strony? Rozumiem. Z drugiej strony? Za każdym razem tłumaczę. I dzisiaj chciałabym zrobić to tutaj ponownie, wyjaśniając nie tylko, skąd bierze się cena usług – ale również to, dlaczego nie jest ona wcale tak wysoka, jak mogłoby się wydawać.

 

Wyjaśnijmy więc: czy usługa osobistej stylistki jest droga? 

Po pierwsze: nie jest to usługa pierwszej potrzeby. I tak, możesz się obejść bez niej – taka prawda! Usługa osobistej stylistki to połączenie wiedzy (zdobytej), doświadczenia (szerokiego), nakładu pracy (wymagającego czasu) i relacji (zaufania) z klientką.

Po drugie: prawdziwa osobista stylistka zainwestowała w swoją wiedzę i doświadczenie, szkoląc się i podnosząc kwalifikacje. Nie jest to wiedza dostępna za darmo w sieci, oparta tylko i wyłącznie na influencerskich „w moim stylu”.

Po trzecie: każda usługa osobistej stylistki to usługa spersonalizowana, stworzona i przeprowadzona tylko i wyłącznie dla Ciebie. Wymaga czasu, zaangażowania, nakładu pracy, wielu godzin.

Po czwarte: usługa osobistej stylistki jest inwestycją, nie wydatkiem. W przeciwieństwie do np. kolejnych nietrafionych zakupów – tutaj zyskujesz szereg korzyści. Odkrywasz swój styl, uczysz się go kreować, dopasowywać do niego konkretne ubrania i stylizować je wciąż od nowa, w zgodzie ze swoim stylem.

Po piąte: o wiele więcej pieniędzy wydajesz na przypadkowe ubrania, o przypadkowej jakości. Gdybyś podliczyła wszystkie takie nietrafione zakupy z tego roku – byłaby to o wiele wyższa suma, niż koszt usługi osobistej stylistki. I tutaj warto podkreśli znów: nietrafione zakupy to wydatek, zazwyczaj zupełnie zbędny, podczas gdy usługa stylistki – to inwestycja, przede wszystkim w zmianę.

 

Czy to drogo? Czy to tanio? 

Tak jak już wyżej wspominałam: nazwałabym to przede wszystkim inwestycją. We własny styl. W dobre samopoczucie. W wizerunek. W codzienne patrzenie na siebie w lustrze. Dzięki przeglądowi szafy – zyskujesz obiektywne spojrzenie, zdecydowane wsparcie, pozbywasz się nadmiaru i wiesz już, czego Ci brakuje. Dzięki wspólnym zakupom – zwracasz uwagę na ubrania, które wcześniej nie były nawet brane pod uwagę. Uczysz się własnego stylu na konkretnych ubraniach i stylizacjach. Dzięki konsultacjom – Twoje pytania znajdują odpowiedź u eksperta, wyczerpującą, konkretną, skrojoną na miarę Twoich potrzeb.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *