Te błędy wciąż ograniczają Twój styl!

Stylu nie dostajemy z przydziału.

Nie sposób też znaleźć go na ulicy – choć ewentualnie, można się oczywiście inspirować!

Możemy go zbudować. Krok po kroku.

Świadomie odkrywać, kreować, inspirować.

 

1. Wciąż dokonujesz przypadkowych wyborów. Kupujesz na oślep e-booki, poradniki, kopiujesz trendy z Insta, słuchasz influencerek, kupujesz to co wpadnie w ręce. Nie zastanawiasz się nad tym, jakie Twoje potrzeby zaspokajają albo problemy rozwiązują.

2. Stronisz od wyróżników. Wydaje Ci się, że stawiając na wyróżnianie – przyciągniesz zbyt wiele uwagi. Ale… czy to na pewno źle? Jeśli wydaje Ci się, że wyróżnik sprawia, że rzucasz się w oczy w negatywny sposób – jesteś w błędzie!

3. Zadowala Cię bylejakość. I nie, niekoniecznie chodzi mi o jakość, tkaniny, marki premium, i w ogóle. Na początek zwróć uwagę na swoje wybory i na to, co nimi kieruje. Zamiast kupować 5 „tanich” przypadkowych t-shirtów, wybierz jeden – ale dobrze skrojony, dopasowany kolorem do Twojego stylu.

4. Dajesz sobie wmówić, że garderoba kapsułowa oznacza to samo dla wszystkich. Nie, nie musisz mieć w szafie granatowej marynarki, t-shirtu w paski i beżowych spodni. Musisz mieć na uwadze zawsze to, że na Instagramie widzisz czyjąś szafę kapsułową. Ona nie jest skrojona na Ciebie, nie ma więc najmniejszego sensu jej kopiować.

5. Odkładasz dbałość o styl na… bliżej nieokreślone później. Jak schudniesz. Jak znajdziesz lepszą pracę. Jak się przeprowadzisz. Jak już urodzisz dziecko. To jeden z najgorszych możliwych błędów! Nie ma lepszego momentu, niż ten TU i TERAZ. Dlaczego masz czekać z lepszym samopoczuciem, wyglądem, zmianami? Kto powiedział, że musisz czekać? Nieważne, kto! Ja Ci mówię tu, w tym miejscu: nie czekaj, nikt za Ciebie życia nie przeżyje. Noś się tak, jak chcesz. Zawsze!

To zaledwie 5 błędów, które ograniczają budowanie własnego świadomego stylu. Oczywiście, jest ich znacznie więcej – chciałam jednak zacząć od tych największych i zarazem najważniejszych, abyś mogła teraz sama przed sobą, odpowiedzieć na pytanie: czy tak robisz? A jeśli tak – co chcesz z tym zrobić, zmienić?

 

PS A jeśli chcesz zrobić pierwszy świadomy krok w stronę własnego stylu i doskonałego samopoczucia w codziennych stylizacjach, zapisz się na powiadomienia o kursie, w którym nauczę Cię najważniejszego na start: świadomego przeglądu szafy. Zapisz się [kliknij tutaj] i wypatruj wiadomości ode mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *