Kiedy jest dobry moment na rewolucję w szafie (i w życiu)?

Postanowiłam dzisiaj zadać to pytanie, nie bez powodu! Całkiem niedawno świętowaliśmy wejście w Nowy Rok, social-media zostały zalane podsumowaniami 2023, postanowieniami, marzeniami. Nowy Rok to zawsze taki symboliczny moment dla jakichkolwiek nowych początków. Podobnie jak wiosna. I nowy rok szkolny. I urodziny. I… każdy inny, który wyznaczymy i tak sobie określimy.

Co chciałabym Ci dziś powiedzieć?

Każdy moment jest dobry, aby zacząć.

Każdy moment jest doskonały na ten pierwszy decydujący krok.

Bo ten pierwszy – zawsze jest decydujący.

Zaczęłaś. Spróbowałaś. Ruszyłaś. Robisz coś. Postawiłaś pierwszy krok w kierunku celu, który Ci przyświeca. I to jest najważniejsze! Nieważne, ile tych kroków jeszcze będzie. Nieważne jak długo to wszystko zajmie. Najważniejsze jest teraz, że już zaczęłaś. Dlaczego tak to powtarzam…?

Dlatego, że bardzo często miewamy wiele wymówek, naprawdę wiele! Bo za dużo czasu to zajmie. Bo może się nie udać. Bo może to nie jest dobry moment. Bo muszę zrobić to i tamto, zanim zacznę. Bo potrzebuję jeszcze tego i owego, aby w ogóle cokolwiek zrobić. Znasz to, prawda?

 

A kiedy jest dobry moment na rewolucję w szafie…? Owszem, mogłabym tu wymienić całe mnóstwo przykładów typu: zmiana pracy, zmiana rozmiaru, zostanie mamą, i tak dalej, i dalej. A prawda jest taka, że wystarczy zdecydować i zacząć, tu i teraz.

Być może zacząć z przytupem – wielkim i gruntownym przeglądem szafy. Być może zacząć małymi krokami – codziennie przeglądając i opróżniając jedną półkę lub szufladę. Być może dość spontanicznie, a być może z doskonałym, drobiazgowym planem. Każda opcja jest właściwa, jeśli jest Twoja i w zgodzie z Tobą.

 

Co da Tobie rewolucja w szafie i… w życiu?

  • Pozbędziesz się nadmiaru zbędnych ubrań, zyskując przestrzeń nie tylko w szafie, ale i w głowie.
  • Odkryjesz dawno zapomniane ubrania i historie z nimi związane.
  • Nauczysz się nosić to, co już posiadasz.
  • Określisz dokładnie, czego Ci w szafie najbardziej brakuje.
  • Uświadomisz sobie, w jakim stylu chcesz się ubierać, jak jest tym Tobie najbliższym.

 

Spójrz: Jak zrobić przegląd szafy po zimie?

Albo: Umów się ze mną i… zróbmy to razem! 

Możesz też… zrobić to samodzielnie z e-bookiem Przegląd szafy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *