Nie każda influencerka może (i powinna) być stylistką

Wiem, mocne. Ale ktoś musi to powiedzieć! Mamy aktualnie ogrom możliwości, wysyp ekspertów i… pseudoekspertów. Dzisiaj przede wszystkim, chciałabym powtórzyć po raz enty: osobista stylistka to nie tylko jakieś tam wspólne zakupy, to przede wszystkim wiedza, doświadczenie, umiejętności, indywidualne podejście. 

Influencerki modowe podbijają Internet, od jakiegoś czasu nie ograniczają się już tylko do pokazywania stylizacji na sobie, powstają e-booki, kursy, książki, grupy wsparcia. Niekiedy idą krok dalej i chcą doradzać indywidualnie swoim obserwatorkom, oferując im usługę łudząco podobną do usługi osobistej stylistki. 

Ale… to tak nie działa!

Oczywiście, że nie. Czy ktoś, kto interesuje się zdrowym odżywianiem – może stać się od razu Twoim dietetykiem? Czy ktoś, kto interesuje się czymkolwiek – może być od razu specjalistą? Influencerki modowe opierają się przede wszystkim na sobie, na swoich upodobaniach i na tym, co do nich pasuje. 

Nie są obiektywne. 

Nie są profesjonalistkami. 

Codziennie widzę, jak ślepo kopiowane są stylizacje pokazywane w social-mediach. A przecież powtarzam wciąż i wciąż, że każda z nas jest inna, ma inną sylwetkę, typ urody, styl życia i potrzeby. Odnoszę wrażenie, że trochę się pogubiliśmy w tych social-mediach. Z miejsca, w którym możemy się nawzajem inspirować – stało się miejscem, w którym wszyscy staraj się nawzajem siebie przekrzyczeć, kreując swoje przekonania na jedyne słuszne. 

Zanim skorzystasz z usługi kogoś, kto nazywa siebie stylistką, a jeszcze chwilę temu influencerką modową – zastanów się! Sprawdź, czy ma odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie, wiedzę. Upewnij się, że opiera się na czymś więcej, niż tylko na osobistym guście i upodobaniach. 

Osobista stylistka powinna wykorzystywać swoje umiejętności, doświadczenie, wyczucie, elastyczność i zmysł obserwacji, aby wyciągnąć maksymalny efekt we współpracy z klientką. Nie może Ci narzucać swoich upodobań, to niedopuszczalne! Nie może również wpływać na Twoje decyzje, stanowiąc jedynie wsparcie w tym procesie. 

Ma pokazywać rozwiązania, inspirować do zmian, dawać wybór i szansę przekonania się na własnej skórze, jak wiele te zmiany mogą wprowadzić świeżości. Osobista stylistka to Twój przewodnik po świecie stylu, którego szukasz, budujesz albo dopiero odkrywasz. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *