Trendy – wyznacznik, inspiracja, tło?

Trendy w modzie.

Pierwsze skojarzenie? Szybko przemijają.

Drugie skojarzenie? Lubią wracać.

Trzecie skojarzenie? Większość z nich nie pasuje… do większości z nas.

Mocne, prawda? Prawda jednak jest taka, że trendy wyznaczane przez modowych gigantów – często wyglądają zachwycająco na wybiegach, nie znajdując zastosowania w życiu codziennym. Nie sposób się z tym nie zgodzić, prawda? 

Czy trendy to jakiś wyznacznik?

Oczywiście, moda i trendy wciąż ewoluują, wciąż pojawiają się nowe, wracają te już zapomniane. To zupełnie naturalne, że przy tak dużej ilości kreatywnych głów w branży fashion – wciąż pojawia się ktoś nowy, coś nowego, jakieś innowacje, inspiracje, jakieś… trendy. Z całą pewnością, trendy są ważne dla wszystkich tych, którzy chcą uchodzić za trendsetterów, ikony mody, #ItGirl. Tutaj musisz sama sobie odpowiedzieć: czy chcę być kojarzona z byciem trendy, czy to właśnie jest dla mnie ważne?

Czy trendy to inspiracja? 

Oczywiście, bez dwóch zdań! Czym byśmy się inspirowali, gdyby nie pokazy modowych gigantów, ich kolekcje, pomysły, przełamywanie kolejnych modowych tabu? I tak, wiem – modę często postrzega się przez pryzmat próżności. Nie zgadzam się z tym! Moda to pasja, to niekiedy .. sposób na życie. Nie, nie ślepe podążanie za tymi trendami. Absolutnie nie! Inspirowanie się, czerpanie, przekładanie ich na własne możliwości i unikalną kreatywność. Moda ma niewyobrażalnie wiele twarzy i to właśnie zasługa ogromnej ilości inspiracji, którymi możemy się otaczać i z których możemy czerpać.

Czy trendy to tło? 

Tak, zdecydowanie trendy to tło. Ba, tło doskonałe! I tutaj naprawdę warto zatrzymać się na dłużej. Nie traktujmy trendów w kategorii ciągłych #musthave – bo to droga donikąd. Nie sposób być na bieżąco zawsze i ze wszystkim. To niemal nieosiągalne. Trendy są bardzo dynamicznym zjawiskiem, nieprzewidywalnym i obszernym zarazem. Nie musisz wyrzucać wszystkiego z wieszaków, aby zapełnić je nowościami, które aktualnie okrzyknięto najnowszym trendem. Czerp z trendów z właściwą sobie gracją. Wybieraj to, co do Ciebie naprawdę pasuje, co Tobie się podoba i będziesz nosić je z przyjemnością.

A co, jeśli nie śledzisz trendów? 

Absolutnie nic! Nie przejmuj się tym. Nie musisz! W tworzeniu unikalnego stylu chodzi o to, aby być sobą, kreować stylizacje w zgodzie ze swoim stylem życia i gustem. Trendy stanowią mieszankę przypraw, którą możesz swój styl doprawiać. Ale nie musisz. I tego się trzymaj, o tym pamiętaj! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *